Sport   »   Tenis   »   Jerzy Janowicz w ćwierćfinale turnieju ATP Rotterdamie

Jerzy Janowicz w ćwierćfinale turnieju ATP Rotterdamie

2014.02.13//  P. Rączka
Jerzy Janowicz nie zwalnia tempa. Polak w drugiej rundzie pokonał 6:4, 6:4 Tommy'ego Haasa i awansował do dalszej fazy turnieju ATP World Tour 500 w Rotterdamie. Niezwykle doświadczony rywal, który jest najstarszym tenisistom w pierwszej setce w rankingu, postawił trudne warunki naszemu rodakowi, ale ten po raz kolejny pokazał, że forma dopisuje i rośnie z meczu na mecz. W pierwszym secie Łodzianin zdołał przełamać 35-letniego przeciwnika przy wyniku 4:4, a następnie wygrał własne podanie.

W drugiej odsłonie przy stanie 3:3 dopiero przy trzecim breakpoincie Haas musiał uznać wyższość Janowicza. Dwa przełamania, dwa wygrane sety i awans do ćwierćfinału, w którym rywalem będzie Tomas Berdych. Polak ma do wyrównania rachunki z Czechem, bowiem dwukrotnie z nim przegrywał.