Mahut vs. Isner najdłuższym meczem w historii Wimbledonu

2010.06.24//  S. Kozak
Nicolas Mahut i John Isner są absolutnymi rekordzistami w tenisowym świecie. Panowie od trzech dni grają w pierwszej rundzie Wimbledonu. Mecz trwa już 10 godzin i nadal nie przyniósł rozstrzygnięcia. W obecnej chwili, tenisiści walczą w piątym secie, w którym jest remis 59:59 w gemach.
Amerykanin Isner wygrał set pierwszy i trzeci. Drugi i czwarty należały do rywala z Francji. Co ciekawe, te cztery partie udało się rozegrać trzy dni temu, ale z powodu zmroku przeniesiono rozgrywki na następny dzień.
Nicolas Mahut - Wimbledon 2010 Nicolas Mahut...
John Isner - Wimbledon 2010 ...i John Isner...
Nicolas Mahut - Wimbledon 2010 ...rozgrywają najdłuższy mecz w historii

Sportowcy w środę o godzinie 14 zaczęli rozgrywać piątego seta. Po ponad siedmiu godzinach gry, przy wyniku 59:59, znowu się ściemniło, więc Mahut i Isner dziś od 14 będą kontynuować starcie.

Mahut i Isner zapisali się już na kartach historii, bijąc wszelkie rekordy długości. Ich trwające już 10 godzin spotkanie, jest najdłuższym meczem w historii tenisa. Wcześniejszy rekord wynosił 6 godzin i 33 minuty.
John Isner - Wimbledon 2010 Rywalizacja...
John Isner - Wimbledon 2010 ...jest bardzo męcząca...
Nicolas Mahut - Wimbledon 2010 ...dla obu tenisistów

Francuz i Amerykanin rozgrywają najdłuższy piąty set w dziejach i rozegrali już rekordową liczbę, 163 gemów. Ponadto w ich starciu padło najwięcej asów serwisowych – 98 Isnera i 94 Mahuta.

Isner i Mahut są już mocno zmęczeni rozgrywką, a jeżeli nadal będą serwować tak dobrze, ich spotkanie może się znacznie wydłużyć. Zwycięzcę meczu czeka walka z Thiemo De Bakkerem z Holandii, który pokonał Santiago Giraldo dopiero w piątym secie 16:14.